Ender Saraç'tan Sigara Kullanımını Azaltan Karışım

Sigara bırakmak her zaman kolay olmayabilir. Diyetisyen ve beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç, sigarayı bırakmak isteyen kişilere melisa ve karanfilden oluşan karışım çayını öneriyor.

13.02.2019-17:10 - (Son Güncelleme: 20.03.2020-12:42)Ender Saraç'tan Sigara Kullanımını Azaltan Karışım

Sigara bırakmak her zaman kolay olmayabilir. Diyetisyen ve beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç, sigarayı bırakmak isteyen kişilere melisa ve karanfilden oluşan karışım çayını öneriyor. İşte detaylar...

Her Yıl 83 Bin Kişi Sigara Nedeniyle Ölüyor

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, Türkiye'de 252 bin çocuk ve 14,5 milyon yetişkin sigara kullanıyor. Her yıl yaklaşık 83 bin kişi sigara kaynaklı hastalıklar nedenlerle yaşamını yitiriyor.  Sigara kullananlara karşı yapılan bilinçlendirme kampanyaları ve yasaklar sigara kullanımında azalmayı sağladı. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) tarafından elde edilen verilere göre son 20 yılda sigara kullanan kişi sayısında 10 milyonluk bir azalma olduğu belirtiliyor.

Öncelikle Kararlı Olunmalı

Dr. Ender Saraç, sigarayı bırakmak isteyen kişilere tavsiyelerde bulundu. Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin, öncelikle bu konuda kararlı ve istekli olmaları gerektiğini belirten Dr. Ender Saraç , sigarayı bırakmak isteyenlere melisa ve karanfilden karışım çayını önerdi.

Saraç, "Hem sinir sistemini rahatlatır hem de toksin atmaya yardımcı olur. Günde 3-4 fincan melisa karanfil çayı içmeliler. Ondan sonra kendilerini spora vermeliler. Ve çok da rahat bırakabileceklerini görecekler” diyerek tavsiyede bulundu.


Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR