TOKİ’nin İstanbul Kayaşehir’de yapımını bitirip satışa sunduğu konutlar, satışa çıktığı ilk günden itibaren büyük yoğunluk yaşıyor. Fiyatların 144 bin, taksitlerin de 603 TL’den başlayan 1.892 konut için detaylı bir şekilde bilgilenmek binden fazla kşi talepte bulundu. TOKİ’nin bu konutlarından faydalanmak için başvurular 5 Eylül’den itibaren başlayacak.

KURALAR 4 EKİM'DE NOTER HUZURUNDA ÇEKİLECEK

İstanbullular'a müjde değerinde satılacak konutların fiyatları 144 bin 500 liradan başlıyor. 120 ve 144 ay vadeyle satışı gerçekleşecek konutlarda taksitler 603 liradan başlayacak. 5-20 Eylül tarihleri arasında başvuruların yapılacağı konutlara, Halkbank'ın İstanbul'daki bütün şubelerine 5 bin lira yatırmak suretiyle başvuru yapılacak. Gerçekleşecek kuralar ise 4 Ekim'de noter huzurunda yapılacak.

Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne dek hiç ev sahibi olmamış, ev almakta güçlük çeken vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunun altını çizen Turan, ‘Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu hayata geçiriyoruz.’ sözlerini dile getirdi.

MALALLE KÜLTÜRÜ

Kayaşehir’de alıcılarını bekleyen bu kontuların içerisinde ‘mahalle konsepti’ ile düzenlenmiş bir kültür bulundurduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Kayaşehir'deki çalışmalarımız doğrultusunda mahalle kültürü yeniden canlanacak.’ dedi. Turan, yerleşim yerinde botanik parklarında bulunduğunu belirtti. Bu projeden faydalanmak için hiç konut sahibi olmamak gerekiyor.