Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yaptığı konuşmada, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun istek sebebiyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası hazırlandığının haberini verdi.

İndirim kampanyasının tarihinin ve şartlarının belirlendiğini söyleyen Turan, kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Ağustos-29 Eylül tarihlerinde ilgili bankaya başvuru yapabileceklerini haber verdi. Turan, "Kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirim oranından faydalanılmayacak." dedi.

İndirim uygulaması içeriğine alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması hatırlatan Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2015 sene sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 sene sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri faydalanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil değildir." Şeklinde konuştu.

TOKİ Başkanı Turan bunun yanında, kampanya içeriğindeki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak indirimden yararlanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de alabileceklerini hatırlattı.