TOKİ Başkanı Ergün Turan, dar gelirlileri sevindirecek bir haber verdi. Turan, konut sahibi olamayan dar gelirli vatandaşların, kira öder gibi ev alabileceklerini söyledi.

İstanbul Kayaşehir'de bulunan konut arazisinde aşama kaydettiklerini vurgulayan Turan, ‘Dar ve orta gelirli vatandaşlar için yaptığımız bin 892 sosyal konutun inşasında önemli yerlere geldik, artık satışa başlamaya hazırız. Bu sebeple, satışlara başladık ve İstanbullulara sevindirici haberi verme kararı aldık. Konutlarımız çeşitli grupların ihtiyaç ve alım güçlerine göre ayarlandı. Herkesin alabileceği şekilde en az maliyetle ayarlandı. İnsanlarımızın imkanları dahilinde 144 bin lira ila 477 bin lira arasındaki konutlar için hazırlıklar başladı.’ ifadesini kullandı.

Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne dek hiç ev sahibi olmamış, ev almakta güçlük çeken vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunun altını çizen Turan, "Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu hayata geçiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için tek dost elli bir kuruluştur." sözlerini dile getirdi.

MAHALLE KÜLTÜRÜ HAYAT BULACAK

Kayaşehir’de alıcılarını bekleyen bu kontuların içerisinde ‘mahalle konsepti’ ile düzenlenmiş bir kültür bulundurduğunu ifade eden Turan, "Kayaşehir'deki çalışmalarımız doğrultusunda mahalle kültürü yeniden canlanacak.’ dedi.

Bu projeden faydalanmak için hiç konut sahibi olmamak gerekiyor. Şartları uyan vatandaşlar 5-20 Eylül'de Türkiye Halk Bankasının İstanbul'daki şubelerinden 5 bin lira başvuru ücretini ödeyerek projeye başvuru yapabilecek.