TOKİ, İstanbul'da Dar Gelirli Vatandaşlar İçin 685 Konut İnşa Edecek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul'un Silivri ilçesinde dar ve orta gelirli vatandaşlar için yatay ve yerel mimari ile mahalle kültürünün ön plana çıktığı 685 sosyal konut yapacak.

TOKİ, İstanbul'da Dar Gelirli Vatandaşlar İçin 685 Konut İnşa Edecek

TOKİ, İstanbul'da Dar Gelirli Vatandaşlar İçin 685 Konut İnşa Edecek

TOKİ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk defa kamuoyuna duyurulan, Türkiye'nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul'un Silivri ilçesinde taksitleri 651 TL'den, fiyatları da 195 bin TL'den başlayan 685 konut gerçekleştirilecek.

TOKİ tarafından yapılacak 50 bin sosyal konut ve bundan böyle üretilecek konutların yükseklikleri, Silivri projesinde de olduğu gibi zemin+3, zemin+4 ve zemin+5 biçiminde olacak.

Yatay mimari anlayışıyla, yöresel taşların kullanılacağı projedeki konutların 343'ü 2+1, 342'si 3+1 olarak yapılacak. Proje ile halkın en temel özelliği ve arayışı olan dayanışma ve komşuluk kültürüne olanak sağlayan "mahalle konsepti" hayata geçecek.

BAŞVURU İÇİN SON GÜN 19 NİSAN

6 Mart tarihinde taleplerin toplanmaya başlandığı projede, normal başvurular dün son bitti.

Emekli vatandaşlar 8-12 Nisan, engelli vatandaşlar 15-19 Nisan, şehit yakınları ise 15-19 Nisan tarihleri arasında Halk Bankası AŞ'nin İstanbul ilinde olan yetkili şubeleri aracılığıyla başvuru yapabilecek.

Vatandaşlar 2+1 nitelikteki konutlar için 500 TL, 3+1 nitelikteki konutlar için 1.000 TL başvuru ücreti verecek.

Son Dakika Emlak Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Emlak Haberleri