Amerika ve ardından İngiltere skandal kararlara imza atmaya devam ediyor. Sırada Almanya var! Son yıllarda konumu ve etkileri ile gündemdeki yerini korumaya devam eden 3. Havalimanı 76,5 kilometrekare ve yıllık 200 milyon yolcu kapasiteye çıkabilen birbirinden bağımsız 6 pisti ile  şimdiden rakipleri tedbirler almaya itmiş gibi görünüyor.

MESELE YASAK DEĞİL, SONUÇLARI

Mesleye sadece bir bilgisayar ya da tablet yasağı gözü ile bakmak çok iyi niyetli bir yaklaşım. İstanbul'un da aralarında yer aldığı Kahire, Amman, Kuveyt, Cidde, Abu Dabi, Dubai, Kazablanka, Doha ve Riyad gibi havalimalimanlarından Amerika'ya seyahat edecek yolcuların ABD varışlı seferlerde medikal cihazlar hariç, cep telefonu ya da akıllı telefonlardan daha büyük eletronik cihazların uçak alt kargo bölümünde taşınması ile ilgili alınan karar THY tarafından da uygulanmaya başlandı.

İstanbul 3. Havalimanına aktarma yapacak her uçak ve yolcu uygulanan bu yasağa takılacak! Koltuk bazında sigorta yapan global sigorta firmaları İstanbul aktarmalı seferlerde uygulayacakları sigorta tutarları hava yollarını uzun vadede oldukça sıkıntıya düşürebilir..

TERÖR BAHANE!

Sözde Amerikalı istihbarat birimleri ile ortak istihbarat yapan İngiltere tarafından alınan karar ABD içinde hizmet veren hiçbir havayolu şirketini kapsamıyor. Arap Yarımadası'ndaki El Kaide kaynaklı terör saldırılarına dayandırılan yasağın süre kısıtlaması bulunmuyor.

Kaynak: haber365