Silivri Belediyesi güvenlik güçleri, İmar Barışı'na yönelik düzenlemenin geçerli olduğu tarihten sonra inşa edildiği tespit edilen 23 kaçak binanın yıkımını tamamladı.

Sayalar ve Danamandıra mahallelerindeki 23 kaçak yapının yıkımı, Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gece Kondu Denetim ve Uygulama Birimi koordinesinde, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü tarafından, İlçe Jandarma Komutanlığı destekleriyle bütün emniyet ve güvenlik tedbirleri alınarak gerçekleştirildi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da konuya yönelik yazılı açıklamasında, mahallelerde söz konusu durum hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini ifade ederek, 'Bu barışı düzgün kullanmak gerekiyor. Betonla demirle kalkınan yok. Biz binaya karşı değiliz ama planlı alanlar içerisinde, kentin hafızasına uygun yapılar yapılmasını destekliyoruz. Bu sebeple imar affının doğru uygulanmasını istiyoruz. Topraklarımızda planlamanın düzgün yapılması ve tarım arazilerimize 1,5 ayda bina dikerek imar affından faydalanmaya çalışan fırsatçılara engel olmak için kaçak yapıyla kaçak ifrazlarla mücadelemizi devam ettireceğiz.' dedi.

Son Dakika Emlak Haberleri için aşağı kaydırın.