TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanyadan faydalanıp tapularına kısa sürede sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının en geç yarına kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini hatırlattı.

Turan, TOKİ'nin alacaklarına yüzde 20 indirim getiren kolaylığına 15 binden fazla başvuru gerçekleştiğini ifade ederek, indirim kampanyası dahiline alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihinden itibaren TOKİ'ye ödeyecekleri aidat, emlak vergisi gibi borçlarının olmaması gerektiğini söyledi.

TOKİ’DEN DAR GELİRLİYE MÜJDE

TOKİ Başkanı Ergün Turan, dar gelirlileri sevindirecek bir haber verdi. Turan, konut sahibi olamayan dar gelirli vatandaşların, kira öder gibi ev alabileceklerini söyledi.

İstanbul Kayaşehir'de bulunan konut arazisinde aşama kaydettiklerini vurgulayan Turan, ‘Dar ve orta gelirli vatandaşlar için yaptığımız bin 892 sosyal konutun inşasında önemli yerlere geldik, artık satışa başlamaya hazırız. Bu sebeple, satışlara başladık ve İstanbullulara sevindirici haberi verme kararı aldık. Konutlarımız çeşitli grupların ihtiyaç ve alım güçlerine göre ayarlandı. Herkesin alabileceği şekilde en az maliyetle ayarlandı. İnsanlarımızın imkanları dahilinde 144 bin lira ila 477 bin lira arasındaki konutlar için hazırlıklar başladı.’ ifadesini kullandı.