15 Temmuz darbe girişiminden sonra ekonominin tekrar canlanmasına fayda vermek ve konut satışlarını yükseltmek için peş peşe iki defa kampanya düzenleyen gayrimenkul sektörü, üçüncü kampanyası için hazırlıklara başladı.

Emlak Konut GYO’nun başı çektiği, dün başlayan ‘Şimdi Al 2019’da Öde’ adını alan yeni kampanya hazırlıklarında 22 proje bulunuyor. Emlak Konut GYO başkanlığında gerçekleştirilen bu 22 projede yüzde 5 peşinatla sağlanan alımlardan sonra taksit ödemeleri Ocak 2019 yılında başlatılıyor.

Söz konusu kampanyanın 2019’da başlayacak ödemeleri, getiri oranı, şartlara bağlı şekilde tüketiciye en az yüzde 15, en fazla yüzde 25 seviyesinde indirim şeklinde geri döneceği ifade ediliyor.

KONUT SATIŞLARINDAN SEVİNDİREN HABER

Türkiye'de senenin 7 ayında meydana gelen konut satışları, gayrimenkul sektöründe pozitif bir yol izleyerek ilgili kurumları son derece memnun etti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye'de Ocak-Temmuz 2017 aralığında 770 bin 232 konut satışı gerçekleştirdiğini belirtti. 7 aylık satış oranları, geçen senenin aynı zamanına nazaran yüzde 8,15 yükseldi.

2017 Temmuz ayında gerçekleştirilen konuş satışı ise 2016 yılının Temmuz ayına nazaran 42,4 yükselmeyle 115 bin 869 olarak hesaplandı.

YENİ BİR REKOR

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, geçen sene meydana gelen sıkıntılar sebebiyle konut satışlarında artışın farklılık göstereceğini ama tablonun hepsine bir bakıldığında bu yükselmenin 2017'ye yeni bir rekor getireceğini ifade etti.