Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa’nın Gemlik İlçesi, Cihatlı Mahallesi’nde inşa edilecek 224 konutun ihalesi yapıldı. 27 Temmuz Perşembe günü yapılan ihale kapsamında ayrıca 12 dükkân ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yükseklikleri zemin+4 olan konutlar 2+1 planında yapılması hedefleniyor.

Gemlik Bölge Hastanesi’nin yakınlarında inşa edilecek çalışmayla yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sağlayan yeni bir yaşam bölgesine hazırlanıyor. Cephe tasarımlarında geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edildi. Ahşap görünümlü cephe kaplamaları, söveler, cephelerde ve zemin kat seviyesinde taş kaplamaların kullanıldığı görüşüyor.


AFYONKARAHİSAR SİNANPAŞA'YA 100 ADET TARIMKÖY KONUTU 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi, Ahmetpaşa Beldesi’nde inşa edilecek 100 adet tarımköy konutunun ihalesi yapıldı. 26 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ihale içeriğinden ayrıca ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor.

Konutlar müstakil, tek katlı ve 3+1 planında inşa edilecek.

Her konut için geniş bir bahçe alanı ayrılan projede, geleneksel mimari modernleştirilerek uygulandı. Konutlarda yörenin mimarisinden yola çıkarak, su basmanı seviyesinde taş kaplama ve ahşap görünümlü cephe elemanları kullanıldı.