Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ( TOKİ), İstanbul Kayaşehir'de yaptığı bin 892 yeni konut kura çekilerek sahiplerine verilecek. TOKİ Kayaşehir konutları için başvurular bugünden itibaren başladı.

TOKİ KAYAŞEHİR BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru şartlarına sahip olan vatandaşlar, başvurularını 05 Eylül – 20 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin İstanbul 'daki bütün şubelerine giderek 5 bin TL başvuru bedelini karşılayarak gerçekleştirebilecek.

Başvuruların ardından 4 Ekim'de kura yöntemi ile evler sahiplerine verilecek.

Satılacak konutların satış işlemleri yüzde 25 peşinat bedeli, 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile yapılacak. Satın alınacak konutların satış fiyatları 144 bin 755 TL civarında. En az konut taksiti ise aylık 603 TL.

MALALLE KÜLTÜRÜ

Kayaşehir’de alıcılarını bekleyen bu kontuların içerisinde ‘mahalle konsepti’ ile düzenlenmiş bir kültür bulundurduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Kayaşehir'deki çalışmalarımız doğrultusunda mahalle kültürü yeniden canlanacak.’ dedi. Turan, yerleşim yerinde botanik parklarında bulunduğunu belirtti.

Bu projeden faydalanmak için hiç konut sahibi olmamak gerekiyor. Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne dek hiç ev sahibi olmamış, ev almakta güçlük çeken vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunun altını çizen TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu hayata geçiriyoruz.’ sözlerini dile getirdi.