Emeklilere Büyük Müjde! Kim Ne Kadar Alacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, paralarını almaya başladı. Maaşlara hem 5.89 enflasyon zammı hem de ek ödeme artışı yansıtıldı

20.07.2017-11:51 - (Son Güncelleme: 20.07.2017-12:14)

Yaklaşık olarak 9 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisi vatandaş, Temmuz zammına sonunda kavuşuyor. Zamlı maaş ödemeleri bu haftadan itibaren ödenmeye başlandı. Ödemeler emeklilerin maaş alma günlerinde hem yüzde 5.89 enflasyon zammı hem de ek ödeme artışı yansıtılacak şekilde yapılıyor. SSK ve Bağ- Kur'dan emekli olanların  Temmuz zammı, ayın 3' ünde belli oldu. Senenin ilk 6 aylık diliminde oluşan yüzde 5.89'luk enflasyon, emeklilerin Temmuz ayı zam oranı oldu. Maaşlara zam geldiği için her ay aylıklara eklenen ek ödeme de arttı. Şimdi maaş ödeme dönemi başladı.

HER AY EKLENİYOR

Tüm emeklilerin maaşlarına her ay  düzenli olarak ek ödeme (vergi iadesi) ilave ediliyor. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, maaşın yüzde 4'ü ya da yüzde 5'i (çok düşük maaşlılarda) oranında ek ödeme alıyor. Haziran ayı net maaşı bin 500 lira olan emekliye, 60 lira da ek ödeme veriliyordu. Yani emeklinin eline bin 560 lira geçiyordu. Temmuz'daki zamla bin 500 liralık net maaş bin 588 lira 35 kuruşa yükseldi. Ek ödeme de 63 lira 53 kuruşa çıktı. 

Emeklinin zammı bugün hesapta

GÖZLER FARKTA

Temmuz maaşlarını 22- 23 Haziran' da alan memur emeklileri, 3 zammın getirdiği farkı ise önümüzdeki günlerde cebine koyacak. Memur emeklileri, açıklanacak ödeme tarihlerine kilitlendi. Maaşlar; yüzde 2.92 enflasyon farkı, yüzde 4 zam ve ek ödemedeki yükseliş göz önüne alınarak hesaplanacak ve bu artışların getirdiği farklar ödenecek.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR