Elon Musk İsrail'i ziyaret etti, Netanyahu ile bir araya geldi: Baskılara dayanamadı

Elon Musk İsrail'i ziyaret etti. İsrail ziyaretinde Netanyahu ile görüşen Musk etrafta incelemeler yaparken görüntülendi. İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, konuya ilişkin X (Twitter) sosyal medya platformu üzerinden açıklama yaptı.

27.11.2023-14:59 - (Son Güncelleme: 27.11.2023-15:50) Elon Musk İsrail'i ziyaret etti, Netanyahu ile bir araya geldi: Baskılara dayanamadı

Elon Musk İsrail'i ziyaret etti. İsrail ziyaretinde Netanyahu ile görüşen Musk etrafta incelemeler yaparken görüntülendi. İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, konuya ilişkin X (Twitter) sosyal medya platformu üzerinden açıklama yaptı.

Starlink artık İsrail onayı olmadan çalışmayacak

Karhi açıklamada, "Elon Musk, İletişim Bakanlığımız ile önemli bir ön anlaşmaya vardığınız için sizi tebrik ediyorum. Sonuç olarak Starlink uydu internet sistemi, İletişim Bakanlığının onayı olmadan İsrail'de çalıştırılamaz. Gazze Şeridi de buna dahildir" ifadelerini kaydetti.

Bakan Karhi, paylaşımında "Hamas'a karşı savaş yürütürken, bu anlayışın hayati öneme sahip olduğunun'' altını çizdi.

elon musk israil

Elon Muskise henüz konuya dair açıklama yapmadı.

İsrail, 18 Ekim'de Elon Musk'un sahibi olduğu SpaceX şirketi ile uydu internet sistemi Starlink kullanımı için görüşmelere başladıklarını duyurmuştu. Elon Musk ise Gazze'ye uydu bağlantısı desteği sunacağını açıklamıştı.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerini tamamen kesmesinin ardından X sosyal medya platformundaki yüzlerce kullanıcı insani yardım koordinasyonu için Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını istemişti.

elon musk

Bunun üzerine Musk ise 28 Ekim'de X'ten yaptığı açıklamalarda, sahibi olduğu Starlink uydu internet sistemi firmasının Gazze Şeridi'ndeki tanınmış uluslararası yardım kuruluşlarına bağlantı hizmeti sunacağını açıklamıştı.

İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk'ın uluslararası yardım kuruluşlarına Gazze Şeridi'nde internet sağlama girişimine tepki göstererek, Gazze'de internet sağlama girişimiyle mücadele edeceklerini bildirmişti.

Yahudi lobisinin Elon Musk'a baskısı sonuç verdi

Gazze'de 7 Ekim'den bu yana ölüm yağdıran katil İsrail'in soykırım derecesine varan savaş suçu işledikleri saldırılarının sosyal medya platformu X üzerinden duyurulmasından rahatsız olan Yahudi lobisi, Elon Musk üzerindeki baskıyı artırmış, Avrupa Komisyonu ve Apple, Disney ve IBM gibi Yahudi lobileriyle bağlantılı büyük şirketler, X platformundaki reklam harcamalarını askıya almıştı.

elon musk

Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal