Elektronik Müziğin Yıldız İkilisi Daft Punk Ayrıldı

Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk ayrıldı. Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter, 28 senelik beraberliklerini sonlandırdıklarını açıkladı. Daft Punk, menajerleri aracılığı ile yaptıkları açıklamayla ayrıldıklarını duyurdu.

23.02.2021-10:29 - (Son Güncelleme: 23.02.2021-10:29)Elektronik Müziğin Yıldız İkilisi Daft Punk Ayrıldı

Elektronik müzik ikilisi Daft Punk, 28 yıllık beraberliklerini sona erdirdi. One More Time, Get Lucky gibi hit şarkıları ile tanınan Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, menajerleriyle yaptıkları bir açıklamaya göre ayrıldıklarını duyurdu.

DAFT PUNK NEDEN AYRILDI?

Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter'den oluşan Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, 28 yıllık birlikteliklerini sonlandırdıklarını açıkladı. Get Lucky, One More Time,  Around the World gibi hit şarkılarıyla tanınan Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk, menajerleri Kathryn Frazier'in Pitchfork'a yapmış olduğu açıklamayla ayrıldıklarını duyurdu. Ayrılığın sebebi ise henüz belirtilmedi.

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Ayrılık haberini, 2006 yılı yapımı Electroma filmlerinden alınan 'Epilogue' başlıklı 8 dakikalık bir videoyla paylaşan Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter ikilisi, konuyla ilgili herhangi bir bireysel açıklamada bulunmadı.

Yolculuğuna 1993 yılında Paris'te başlayan Daft Punk, asıl çıkışını 1997 tarihli Homework albümüyle gerçekleştirdi. Around the World ve Da Funk parçaları da bu albümde bulunuyor. Beraber çok nadir fotoğraf veren Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter 2001 tarihli Discovery albümüyle birlikte adeta imzaları olan robot kostümleri ve kasklarıyla kamera karşısına geçmeye başladı.

One More Time ve Harder, Better, Faster, Stronger single'larıyla dünya çapında üne kavuşan grup, 3. albümleri Human After All, canlı kayıt Alive 2007 ve Tron: Legacy filminin soundtrack'iyle ünlerine ün kattı.

6 GRAMMY KAZANDILAR

2013'te çıkan Random Access Memories albümü ise en büyük başarıları olarak tarihe geçti. Bu albümdeki Get Lucky single'ı listelerde birincilik elde etti. İkili, Weeknd, Kanye West gibi isimlerle beraber şarkılara imza attı. Albümleri milyonlarca satış yapan ikili, 2 Grammy kazandı. Daft Punk, 28 seneden12 Grammy adaylığı, 6 ödül, 4 stüdyo albümü, 2 belgesel, bir film, 2 canlı albüm ve bir soundtrack'e imza attı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar