FNSS Savunma Sistemleri Anonim Şirketi, Umman için imalatının üstlenmiş olduğu 8x8 tekerlekli ve zırhlı araçların ilkinin teslimi gerçekleştirildi.

TESLİMAT ANKARA'DA YAPILDI

FNSS'nin 20 Eylül 2015'te imzalanmış olan sözleşmenin kapsamı altında ilk teslimatın amacıyla Ankara'da etkinlik düzenlenmiş oldu.
Törende konuşma yapan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "FNSS'nin yeni ihracatı ile müttefikimiz Umman ile dostluğumuzu perçinlemiş oldu." değerlendirmelerinde bulunuldu.
Sözleşme kapsamı altında, 2020'ye kadar Umman Kraliyet Kara Kuvvetleri, PARS III 8×8 ve PARS III 6×6 olmak üzerine toplam 13 çeşit konfigürasyonda 172 zırhlı araç teslim edilmiş olacak.

SANAYİDE ATAĞA GEÇTİK

Mayıs ayında takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin senelik anlamda yüzde 3.5 arttığı, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış olan sanayi imalatı ise geçtiğimiz aya göre yüzde 1.5 azalma gösterildi.
Türkiye İstatistik Kurumu yani TÜİK, bu senenin Mayıs ayı içerisinde alakalı olarak sanayi imalatı endeksi sonuçları açıklamış oldu.
Bu açıklamaya göre, takvimlerin etkisinden temizlenmiş sanayi imalatı endeksi mayıs ayı içerisinde senelik baz alındığında yüzde 3.5 artış gösterdi. Mevsim ve takvim etkisinden temizlenmiş sanayi imalatı ise geçmiş aya göre yüzde 1.5 azalma göstermiş oldu.