TCDD Taşımacılık Anonim Şirket’nin, artan müşteri talebini karşılamak açısından Konya - İstanbul arasında günde dört olan Yüksek Hızlı Tren sefer sayısını yükselteceğini basın duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolu Taşımacılık Anonim Şirketi'nden yaptığı bildiride, 23 Haziran'dan itibaren sefere konulacak yeni Yüksek Hızlı Tren'lerin, Konya'dan saat 12.45, İstanbul Pendik'ten saat 12.30'da ulaşıma başlayacağı açıklandı. Bu sayede daha önce sabah ve akşam saatlerinde ulaşıma YHT'lerin sabah, öğlen ve akşam hareket saatleriyle daha rahat bir ulaşım sağlayacak hale getirildi.

Ankara - Eskişehir, Ankara - İstanbul, Ankara - Konya, Konya - İstanbul Yüksek Hızlı Tren istasyonlarında günde toplam 50 tren 20 bin müşteriye hizmet vererek TCDD Taşımacılık A.Ş.'nin tren sayısını 52'ye yükseltmesiyle Konya - İstanbul hattında günlük yolcu kapasitesinin yaklaşık bin kişi yükselteceği açıklandı.

RAMAZAN BAYRAMINDA YÜKSEK HIZLI TRENE EK SEFERLER

Ramazan Bayramı nedeniyle yükselen yolcu isteğinin karşılanabilmesi nedeniyle da ek YHT'lerin işletileceği belirtilerek, "23-24 ve 27 Haziran’da, Ankara-İstanbul, İstanbul-Ankara arasında karşılıklı olarak ek seferler eklenecek YHT'ler, Ankara'dan saat 12.40'ta, İstanbul Pendik'ten ise saat 18.40'ta ulaşımı sağlanacak ifadeleri kullanıldı.