Burdur ilinin Yeşilova ilçesinde bulunmakta olan, beyaz kumsal ve berrak suyu ile son zamanların "Türkiye'nin Maldivleri" olarak nam salan Salda Gölü’nde, yaz sezonu ile beraber turistlerin ilgi odağı haline gelmiş oldu.

FOTOĞRAF TUTKUNLARI SALDA GÖLÜ’NE KOŞUYOR

Ziyaretçi turistlerin beyaz kumsallar ile turkuaz tonlarda bulunan su ile gözlere adeta görsel bir şölen sunan Salda Gölü, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği doğal güzellikleri ile dikkatleri çekiyor. Sosyal medyada yapılmakta olan paylaşımlar ile de "Türkiye'nin Maldivleri" olarak nam salan ve isminden sık sık söz ettiren Salda Gölü, dolaylarında bulanan kamp alanı ile tesislerle turistlerin konaklama fırsatı sunuyor. Salda Gölü etrafında bisiklet turları düzenlenerek, kuş gözlenerek, dalış yapılabilme kapasitesi olan Salda Gölü, fotoğraf tutkunlarının da bir numaralı hedefi haline geldi.

ALAN 2011’DE TABİAT PARKI OLDU

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü aracılığı ile Salda Gölü kenarında 12 hektarlık mesire bölümünün 2011 senesinde tabiat parkına çevrildiği söylendi. Yapılan çalışmalar ile tabiat parkı içinde bir bölüm önümüzdeki seneden itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca oluşturulacak olan Ulusal Gençlik Kampları'na ev sahipliği yapmış olacakl.