Yapım aşaması sürmeye devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk toplu ulaşım hizmeti bugün 3 Temmuz Çarşamba günü başlatıldı. 48F numaralı İETT otobüsleri havaalanı ile Okmeydanı aralarında 2 gün üst üste deneme seferleri yapacağını sonra da hat hizmeti açacağını açıklandı.

Tüm etapları bitirildiğinde uluslararası anlamda en büyük havaalanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşımının rahatça sağlanabilmesi için de çalışmalar sürdürülmeye devam ediliyor.

Raylı sistemlerin dışında İETT otobüsleri de yeni havaalanı seferler yapılacak. İETT'nin 48F sayılı hat ile de şu andan Havaalanı - Okmeydanı aralarında deneme seferlerine başladığı açıklandı. Hattın 07:15 – 20:15 saatleri aralarında hizmet vereceği söylendi.

İETT'den konu ile alakalı yapılan duyuru sonrası, "48F Üçüncü Havalimanı - Okmeydanı hattı 05 Temmuz 2017 tarihlerinden itibaren deneme hatı olarak toplu ulaşım hizmeti vermeye başlanacaktır. Hattın yolu: Üçüncü Havalimanı - Ağaçlı Kavşağı - Kemer Yolu – Hasdal – Okmeydanı olacağı şekilde belirtilmiştir." diye ifade edildi.

50 BİN YOLCU KAPASİTESİ OLACAK

Bu zaman aralığında İstanbul Yeni Havaalanı dijital alt yapısı ile müşterilere verileceği internet hizmeti ile de dikkat çekti. 4 bine yakın çekim noktası bulunacağı da havaalanı 50 bin yolcular kapasite olunacak. 2.6 gbps de internet hızı bulunulacak.