Son alınan bilgilere göre, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun içeriğinde yapılandırılan borçların 2017 yılının Mart ayından Temmuz ayına ertelenen 3. taksit ödeme zamanı en son 31 Temmuz Pazartesi günü.

Öte yandan 7020 sayılı yapılandırma kanunundan yararlanan mükellefler de borçlarının birinci taksitinin ödemesini bu ay sonuna kadar yapabilecek.

Özellikle biriken borçların ödenmesinde büyük kolaylık gösteren 7020 sayılı kanunun öne sürdüğü imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk taksitin kesinlikle ödenmesi şartı var.

MTV ve GELİR VERGİSİNİN 2. TAKSİT ÖDEMELERİ

Diğer taraftan, Temmuz 1’de başlayan 2017 yılı MTV ile 2016 senesinde kazanılan gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisinin ikinci taksit ödemeleri de pazartesi günü sona erecek.

Son güne kadar mükellefler gerekli taksit ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sayfası aracılığıyla kredi kartı ve banka kartı ile sağlayabilecekler. Ödemeler GİB mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı, banka şubeleri ve ilgili vergi daireleri üzerinden de yapılabilecek.

Vatandaşların olabilecek yoğunluk sıkıntısı ile karşılaşmaması için ödeme işlemlerini son güne bırakmamaları bekleniyor.