Almanya’nın haber ajansı DPA ajansın verdiği bildiriye göre, Volkswagen, kilit önleyici fren programının kontrolü amacıyla Almanya'da 385 bin otomobilini servislere geri çağırmaya hazırlanıyor.

AUDİ İLE SKODA'DA NASİBİNİ ALDI

Geri çağırma kararı sonrası Volkswagen firmasının yanı sıra Audi ve Skoda firmaları da bu durumdan etkilendi. Volkswagen ise DPA ajansının haberiyle alakalı yorum yapmaktan kaçındı.

VOLKSWAGEN POLO’YU TANITTI

Volkswagen' in küçük klasman temsilcisi Polo resmi olarak tanıtıldı. Üstelik kaputunun içinde, dizel ve benzinli motora ek olarak oldukça sıra dışı bir yenilik mevcut.

Yeni tanıtılan Polo'da, 65 beygirden tutun 150 beygire kadar değişen motor seçenekleri mevcut. Üstelik bir tanesi de CNG (doğalgaz) sistemi bulunmakta. Bu klasmanda ilk olan söz konusu motor 1.0 litrelik TCG motor olarak isimlendirildi.

DİĞER YENİLİKLERİ

Diğer yandan yeni Polo'nun  dizel kısmında 2, benzinli modelinde ise 4 farklı opsiyonu olduğu ifade ediliyor. GTI versiyonun da ise 200 beygir gücündeki 2.0 litrelik ünite bulunmakta.

Diğer yeniliklere bakacak olur isek; otomobil, selefine göre 811 mm daha uzun ve 7 mm daha geniş oldu. Direksiyon dingil menzili de 94 mm arttırılmış. Ek olarak tamamen LED far ve LED stop lambalarına da donanıma eklendi.