Volkswagen ile İranlı iş ortağı Mammut Khodro arasında imzalanmış olan anlaşma dahilinde ilk olarak Tiguan ve Passat modelleri satışa çıkarılacağı bilgisi geldi. Otomobillerin Tahran ve etrafındaki sekiz bölgede satışa sunumu yappılacak.

BÜYÜK BİR BOŞLUĞU VOLKSWAGEN DOLDURACAK

Volkswagen'ın İran'dan sorumlu olan müdürü Anders Sundt Jensen, firmanın İran'a geri dönüşünü yaparak otomotiv dünyası içerisinde önemli bir boşluğu daha tamamlayacağı bilgisi geldi söyledi.
İran'a yaptırımlar nedeni ile birden çok otomobil üreticisi olan ve uzun senelerdir ülkeye satışını yapmıyordu. Otomobil parkı oldukça geç olan İran'da bin bireye 100 otomobil ile penetrasyon oldukça az. Avrupa Birliği'nde bu seviye bine 600 civarında.

VOLKSWAGEN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE 385 BİN ARACINI SERVİSE GERİ ÇAĞIRMIŞTI

Almanya’nın haber ajansı DPA ajansın verdiği bildiriye göre, Volkswagen, kilit önleyici fren programının kontrolü amacıyla Almanya'da 385 bin otomobilini servislere geri çağırmaya hazırlanmayı amaçlıyor.

Geri çağırma kararı sonrası Volkswagen firmasının yanı sıra Audi ve Skoda firmaları da bu durumdan etkilendi. Volkswagen ise DPA ajansının haberiyle alakalı yorum yapmaktan kaçındı.