VakıfBank'a, uluslararası iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri sayılan International Business Awards'ta (Stevie Awards) 2 ödül birden verildi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, VakıfBank, dünya çapında dev firmalarının yönetim, müşteri hizmetleri, insan kaynakları, pazarlama ve yeni ürün gibi başlıklarda değerlendirildiği ve bu yıl 14'üncüsü düzenlenen International Business Awards'tan (Stevie Awards) ödüllerle döndü.

VakıfBank, müşterilerinin bankacılık hizmetlerinden daha avantajlı bir şekilde yararlanabilmeleri için geliştirdiği "720° Müşteri Yönetimi" ürünü ile "Yılın En İyi Pazarlama Kampanyası-Yeni Ürünler ve Servisler", "OGM Kart" ürünüyle de "Yılın En İyi Pazarlama Kampanyası-Finansal Kart" kategorilerinde ödüle layık görüldü.

VakıfBank'ın International Business Awards'ta finans alanında "Yılın En İyi Pazarlama Kampanyası-Yeni Ürünler ve Servisler" kategorisinde ödül alan ürünü "720° Müşteri Yönetimi" sayesinde müşteriler, sadece bireysel nitelikte değil, aile (anne, baba, eş, çocuk) bağlantılarıyla da birlikte değerlendiriliyor. "720° Müşteri Yönetimi Sistemi" ile bireysel kredi kullandırımlarında müşterilerine kısıt oluşturabilecek gelir ve istihbarat sınırlarını genişleten VakıfBank, daha çok müşterinin bankacılık sistemine ve dolayısıyla ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlıyor.

VakıfBank'a International Business Awards'ta "Yılın En İyi Pazarlama Kampanyası-Finansal Kart" kategorisinde ödül getiren OGM Kart, ahşap, mobilyacılık, uluslararası entegre tesisleri ve orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için tasarlanmış alternatif bir tahsilat ve ödeme ürünü. Söz konusu ürün, işletmelerin Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nden (OGM) aldıkları ürünlerin bedellerini peşin ve vadeli olarak geri ödemelerini sağlamak amacıyla geliştirildi.

Firmaların OGM'ye vadeli mal alımı için vermek zorunda oldukları teminat mektubuna alternatif olan OGM Kart, firmalara nakit akış takibi kolaylığı, Orman Genel Müdürlüğü'ne de tahsilat garantisi sağlıyor. Kağıt üzerinde gerçekleştirilen işlemleri de dijital ortama aktararak ormanların korunmasında önemli bir fayda sağlayan OGM Kart, bu yönüyle de VakıfBank'ın sürdürülebilirlik endeksi projesi kapsamında edineceği ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikasyonlarına da birebir uyum gösteriyor.