Zamanın ünlü Alman tenis sporcusu Boris Becker için Londra mahkemesi tarafından iflas kararını onadı. 1984 ve 1999 tarihleri sırasında adına 25 milyon dolar ödül hak eden Boris Becker'in Ekim 2015'te kaldığı söylenen borcu ödemediğinden dolayı bu karar çıktığı bildirildi.

SAVUNMA YETERSİZ BULUNDU

Boris Becker'in yetki verdiği avukat, sporcu müvekkilinin Mallorca'da 6 milyon dolara aldığı evin tekrardan ipotek edileceğinden dolayı 30 gün ek süre talep etti. Yargıç, avukatın bu talebini ve savunmayı yetersiz buldu ardından borcun "tarihi aşılmış" olduğunu bildirdi.

BORCU ÖDEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Boris Becker ise olanlara şaşkınlıkla izlerken kendisini sosyal medyadan savunarak borcunu ödeyeceğini de açıkladı.

Boris Becker'in ekonomik sorunları ilk olarak 2001 senesinde Almanya'daki 7 milyon dolarlık vergi faturası ile adım atmıştı. Aynı sene içerisinde eşi Barbara'dan boşanan Becker, eski hanımına 10 milyon dolar ve Florida'da bulunan 2 milyon dolarlık evi vermek zorunda kalmıştı.

17’SİNDE WİMBLEDON KAZANDI

Daha 17’sindeyken Wimbledon kazanan Boris Becker, kariyer hayatında toplam 6 grand slam ödülüne ulaştı. 49’luk efsane sporcu isim 3 sene süresince de dünyanın birincilerinden Sırp tenisçi Novak Djokovic'a koçluk yapmışyı.