Ünlü seyahat şirketi Ulusoy'un iflas ettiği üzerine yapılan haberler duyuruldu. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülmüş olan iflas davası sırasında karar 15 Haziran’da açıklanmıştı.

ŞİRKET AÇIKLAMA YAPTI 

Fakat bu haberler sonrasında medya ve sosyal medya da yer alması üstünde Ulusoy Ulaşım Anonim Şirketi internet sitesinde bir yazılı açıklamada bulunarak, faaliyetlerine ve otobüs seferlerine sürdürmeye devam ettiğini açıkladı. Sözü geçen iflas kararının Ulusoy Seyahat Nakliyat Anonim Şirketi’nin ile ilgili olduğu açıkladı.

 2016’DA FAALİYETİNİ DURDURMUŞTU

Ekonomik sıkıntı ile içerisindeki Ulusoy Seyahat ise geçen sene etkinliklerini durdurma kararı almıştı.

Firmanın Bahçelievler’deki arsasının icradan satışa çıkarıldı, Ulusoy’un bir dizi otobüsü de icradan satışı yapılmıştı.

KURULALI 80 YIL OLDU

Ulusoy şirketi, Ülkemizdeki en eski kara ulaştırma firmalarından biri durumundaydı. Firma, 1937'de Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy’un kararıyla, Trabzon - Of arasında yük taşımacılığı yaptığı güne kadar dayanıyor. Ulusoy Kardeşler bölünme sonrasında, ailenin en güçlü firmalarından Ulusoy Seyahat, Haluk Ulusoy'a bırakılmıştı. 

ULUSOY HABERİ ŞÖYLEYEDİ 

Yaşamış olduğu mali sıkıntılardan kurtulamayan Ulusoy Seyahat geçen sene işlemlerini kendi kararıyla durdurmuştu. Ulusoy'un araçları icrada satılırken, firma ile ilgili bir de iflas davası gündeme gelmişti. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada karar geçtiğimiz 15 Haziran'da çıktı. Mahkeme söylenen günde duruşmanın firmanın iflasını karar çıkardı.