Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Muğla'da ki Marmaris ilçesine ziyaretlerde bulundu.

Marmaris Belediyesini ziyaret eden Sybiha, bir süre Belediye Başkanı Ali Acar ile muhabbet etti.

“DOSTLUĞUMUZ DAHA DA PEKİŞECEK

Sybiha, ziyaret sırasında basın mensuplarına verdiği demeçte, Marmaris'in doğal ve tarihi güzelliğini yanında vatandaşların da eşi olmayan iyilikte olduğunu belirtti. Marmaris'in turizm açısından çok yol kat ettiğini dile getiren Sybiha, şöyle konuştu:

"Ukrayna'dan Türkiye'ye bir milyondan daha çok turist ziyaret etti. Stratejik amaçlarımızın bir olmasında büyük hissesi bulunuyor. Bu da çok güzel bir durum. Bu ay yürürlüğe giren elektronik kimliklerle seyahat anlaşması sonrası Ukrayna'dan ziyarete gelen turist sayısı daha da yükselecek. Havacılık bazında bağlantılar daha artacak. Bütün bunlar sonra ki zamanda ilişkilerimizin daha da artmasını sağlar, iki devlet arasındaki var olan dostluğu daha da pekiştirir.

ÇAVUŞOĞLU AÇIKLAMIŞTI

10 Şubat 2017’de Kiev'de temaslarda bulunan Çavuşoğlu pasaport ve vize ile ilgili şöyle konuşmuştu:

"Karşılıklı ziyaret ve turist sayısını artırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın pasaporta gerek duymadan sadece kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi konusunda mutabakata vardık. Teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonra, yakın zamanda bu konuda anlaşma imzalanmasını bekliyoruz. Yaz gelmeden bunu başaracağız" dedi.