Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, vatandaşa ucuz et konusunda çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı. Ucuz et satıı yapan marketlere istinaden açıklama yapan Fakıbaba, kıyma etin kilogramını 29 lira ve kuşbaşı etin kilogramını 31 liradan satmayı taahhüt eden zincir marketlere, dana karkas et satışı yapılacağını açıkladı.

KARKAS ET SATIŞI YAPILACAK

Fakıbaba ucuz et tanzimi için yaptığı açıklamasında taahhüt eden marketlere karkas et satışı yapılacağını söyledi ve "Bu hedefimizi gerçekleştirmek üzere kıyma etin kilogramını 29 lira ve kuşbaşı etin kilogramını 31 liradan satmayı taahhüt eden ve Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlere Et ve Süt Kurumumuz tarafından dana karkas et satışı yapılacaktır." dedi. 

BESİCİYE DE MÜJDE VERİLDİ

Vatandaşı et ihtiyacını karşılamak adına çalışmaların tam sürat devam ettiği açıklayan Fakıbaba, besicilere de müjdeyi verdi. Ve "Bu doğrultuda besicilerimizin yerli hayvanlarını, Et ve Süt Kurumumuzda kesilmesi kaydıyla kilogramını 25 liradan satın alacağız. Bakanlık olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızdaki amacımız, hem tüketiciyi hem de üreticiyi mağdur etmeyecek bir yapı oluşturmaktır. Tüketicilerimize uygun fiyattan et temin edilmesi ve hayvan üreticilerimizin de imkanlarının geliştirilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir." dedi.