Index Bilgisayar ile Samsung arasında geçen hafta başladığı duyurulan iş görüşmesi bugün sonuçlandı.

Şirketten KAP'a verilen açıklamaya göre, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce vilayetlerini içine alan Samsung markalı TV ve Ses Sistemleri, Buzdolabı, Çamaşır Makinası, Elektrikli Süpürge, Mikrodalga Fırın, Ankastre Fırın, Ocak, Davlumbaz, Klima ve aletleri ürünlerinin distribütörlüğünü yapılan anlaşmaya göre artık Index Bilgisayar yapacak.

Index'in ürün portfoyüne telekom ve bilgi teknolojileri ürünlerine ek olarak ev elektroniği ürünlerini de ilave edildiği söylenen açıklamada, "Samsung ürünlerinin ürün portföyümüze ilave edilmesi şirketimizin önümüzdeki senelerdeki gelişmesinde önemli bir katkı verecektir. Şirketimiz Samsung ürünlerinin satışından yıllık 220 milyon TL'nin üzerinde satış tutarı elde etmeyi hedeflemektedir" denildi.

Index Bilgisayar'ın Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda TÜSİAD'ın da başında olan Erol Bilecik. Şirketin kurucusu olan Bilecik'in yüzde 36.26 oranında hissesi bulunuyor. Yüzde 26.08'i Norveç menşeili Alfanor'a ait. Halka açıklık oranı ise yüzde 35.29

Bu anlaşma sayesinde üretim yapılan bu illerde de istihdam sağlanmış olacak.