Nfinity Games, geçen gün hizmete açtığı oyun portalı TAM Game ve tüm dünyada 45 milyon oyuncusu bulunan Echo Of Soul oyununu, tüm Ortadoğu ve Kuzey Afrika devletlerine Arapça servis ederek gözünü bölgedeki pazara dikti.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Nfinity Games Pazarlama Sorumlusu Deniz Fırat, "Uzun zamandır Araştırma ve Geliştirme çalışması ardından geçen günlerde hizmete açılan TAM Game oyun portalının toplam kayıtlı kullanıcı rakamı 3,5 milyonu aştı. Bu sayı, Azerbaycan ve Orta doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin önemli kısmını oluşturuyor. 2017 senesinin toplam pazar büyüklüğü ise 500 milyon doları geçmesi bekleniyor Azerbaycan ve MENA için kayıtlı kulacı sayımızın yüzde 13, Arapça servis sağladığımız oyun EOS içinde bu sayı yüzde 30'a çıkmakta. Servis sağladığımız online oyunlar bir ihracat parametresi olarak ülke ekonomisine de katkı sunuyor." İfade etti.

EN İYİ OYUNLARIN SERVİSİ SAĞLANIYOR

Nfinity Games'in Bölge Müdürü Heon Young Park, "Türkiye’nin, Azerbaycan ve MENA oyun pazarını genişletmek için şu ana kadar sadece en iyi oyunların servisi sağlamak için çaba gösterdik.” dedi.