Türkiye’nin önde gelen e-alışveriş sitelerinin en büyüğü olan Hepsiburada.com’un yabancı bir firmaya satılacağı belirtildi.

Dünyaca ünlü yatırım ve finansman şirketi olan Goldman Sach ile anlaşmalarını tamamlayan hepsiburada.com verilen teklif sonrası karşılıklı anlaşıldığını öğrenildi.

Hanzade Doğan Boyner, yapmış olduğu açıklamada ise Goldman Sach Group ile anlaşmaya varıldığını, bu anlaşmanın Türkiye'nin en büyük teknoloji girişimi çıkışına aracılık edeceğini ve rakiplerine karşı yıkıcı değil yapıcı bir anlaşma olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-alışveriş sitesi olan hepsiburada.com’un şimdilik anlaşma yapılmasına rağmen ne kadar satılacağı henüz bilinmiyor. 2017 senesinde yüzde 40 büyüme hedefleyen Türk e-alışveriş devinin ise 2018 senesi başlarında satışının tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan Cafer Mahiroğlu, Markafoni için gelecek üç sene içerisinde 15 milyon dolar yatırım yapmış olacak.

İngiltere’nin en zengin 100 iş adamları arasında gösterilen Türk işadamı Cafer Mahiroğlu, 2011 senesinde Güney Afrikalı Naspers grubunun kurmuş olduğu 270 milyon dolara satın alınan ancak geçen aylarda kapantılmış olan Markafoni markasının 15 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Cafer Mahiroğlu, Markofoni markası amacıyla önümüzde olan üç senen içerisinde 15 milyon dolar yatırım yapılacak.