OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, yaptığı yazılı açıklamda, 15 Mart'ta 15 kişilik bir heyetle Rusya'ya gideceklerini ifade etti.

Bu ziyarette, Rusya'daki sanayi bölgelerini temsil eden Rus Sanayi Bölgeleri Birliği ile iş birliği protokolü imzalayacaklarını ifade eden Kütükcü, protokolle iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğini daha da artırmayı hedeflediklerini aktardı.

HER İKİ ÜLKE İÇİNDE ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK

Kütükcü, Rusya ile Türkiye'nin pek çok alanda iş birliği yaptığını, bu protokolle birlikte üretimi, ticareti ve yatırımları karşılıklı geliştirmek istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanı'mız geçtiğimiz günlerde Rusya'yı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki tarihi ve ekonomik iş birliklerine dikkat çektiler. Önümüzdeki dönemde, her iki ülke için de çok önemli adımlar atılacağına inanıyoruz. Türkiye'nin en başarılı üretim projesi olan OSB'ler olarak biz de, bu sürece üretim desteği vermek istiyoruz. Bu amaçla OSBÜK'ün Rusya'daki denk kuruluşu olan Rus Sanayi Bölgeleri Birliği'yle iş birliği protokolü imzalayarak, bu süreci başlatacağız. Ayrıca ziyaretlerimizde OSB'lerimizi tanıtarak, Rus yatırımcıları OSB'lerimize yatırıma davet edeceğiz."

 

Kaynak: Sabah