Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “Bu sene ihraatımız 155 milyar dolar seviyesine Allah’ın izniyle çıkacak. 2017 yılının ihracatçılarımız ve firmalarımız için en az bu ölçüdeki bir artışın söz konusu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Türkiye Ev Tekstili ve Sanayicileri ve İşadamları Derneği ve CNR tarafından organize edilen Evteks Fuarı’na davette konuşan Zeybekçi, aile şirketi Turkuaz’ın standında eşi Ayşen Zeybekçi, kızı Fatma Zeybekçi ve oğlu Atilla Zeybekçi ile beraber ailece hatıra fotoğrafı çekildi.

EVTEKS DÜNYA ÇAPINDA BİR FUAR

Fotoğraf çekiminin ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Zeybekçi, Ev Tekstili fuarına yönelik ilginin yıldan yıla artarak sürdüğünü belirtti. “Gözümün nuru, burnumun sızısı Ev Tekstili fuarında bulunuyoruz. Tekstil sektöründe çekirdekten yetiştik ve zamanında Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği başkanlığından gelmiş olmamızın da önemi var.” sözleriyle yoğun alakadan ve fuardan övgüyle bahsetti.

FUAR EVTEKSTİLİ ALANINDAKİ KÜRESEL LİDERLERİ BULUŞTURUYOR

Fuara iştirakin firma bazında çeşitlenerek arttığını ve ev tekstili alanında dünya çapında bir fuar haline geldiğini ifade etti. Bölgesel çapta gözde bir fuar olan Evteks’te emeği geçenleri tebrik eden Bakan Zeybekçi, standı olan firmalara, küresel pazarlarda ürünlerini ihraç eden girişimcilere teşekkürlerini iletti.