Türk savunma sanayisinin kurulması ve geliştirilmesinde en büyük yardımcılardan biri olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından(TSKGV), 2017 senede Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na (SSDF) 71 milyon lira kaynak sağlandı.

30 SENEDE 770 MİLYON LİRA KAYNAK AKTARILDI

Vakıf tarafından yapılan bilgilendirmeye bakılırsa, 1987 yılında faaliyete geçen TSKGV, 2017 yılında yaptığı 71 milyon liralık kaynak sağlaması ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin ( TSK) yenileştirilme doğrultusunda SSDF tarafından TSK hazırlıklarına 30 senede toplam 770 milyon lira dolaylarında kaynak yatırım yapıldı.

2018'DE 100 MİLYON LİRA DESTEK

TSKGV, bağlı kurumların son senelerde yükselen genişleme çalışmaları ve ve bağış rakamlarında görülen, ilerleyen günlerde gelirlerini yükseltip, 2018 sene için ise TSK'nın yenileştirme çalışmalarına yönelik 100 milyon liradan daha fazla bir kaynak sağlamayı hedefliyor.

SAVUNMA SANAYİSİNİN GELİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Yapılan açıklamada, Vakfın, vatandaşların yaptığı yardımlar ile ulusal savunma endüstrisinin vazgeçilmez destekçisi olan Aselsan, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR, ASPİLSAN ve diğer kurum ve kuruluşlar tarafından kazanılan kaynakları önceden de olduğu gibi bu seferde savunma sanayisinin büyümesi ve ilerlemesi yolunda harcayacağı ifade edildi. Böylece savunma sanayisinin hızlı bir şekilde geliştirilmesi düşünülüyor.