İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, Türk Kızılayı çalışanlarının yardım etkinliğinde giydiği kurumsal giysileri, teknik tekstil kumaşla ve modern çizgilerle yeniden tasarladı.

YANMAZ BURUŞMAZ KUMAŞLAR

Kızılay Koleksiyon için düğmeye basarak başlangıç olarak 50 bin metre nano teknoloji, anti bakteriyel, nefes alma özelliğine sahip, yanmayan, buruşmayan ve terletmeyen kumaş kullandı.

Bu teknolojiler personeli daha rahat hizmet vermeleri için sağlayacak. Rahatlığı ile dikkat çeken kıyafet İTHİB’in Moda Danışmanı Hakan Akkaya oluşturdu.

İstanbul’da dün yapılan toplantıda basın mensuplarına açıklamada bulunması ile İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, 6 bin 500 personel ile sadece Türkiye’de değil, küresel insani yardımda model alınıyor Kızılay’a katkı sağlamak istediğini açıkladı.

PROJE 2 MİLYON TL

Türk tekstil sektörü olarak farklı özelliğe sahip teknik tekstil malları uzun bir zamandır dışa satıldığını söyleyen İsmail Gülle, kumaşın ise ilk olarak Türk Kızılayı’nın zorunlulukları doğrultusunda İTHİB üyesi Öztek Tekstil aracılığı ile Çorlu’da imal edildiğini açıkladı. Gülle, 2 milyon TL'ye mal olacak planın ücretini İTHİB tarafından karşılanacağını açıkladı.