Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Türk Hava Yolları, Dış Hat Seferlerini 1 Mayıs'a Kadar Durdurdu

THY bütün dış hat yolculuklarını 1 Mayıs'a kadar durdurdu.

Türk Hava Yolları, Dış Hat Seferlerini 1 Mayıs'a Kadar Durdurdu

Türk Hava Yolları, Dış Hat Seferlerini 1 Mayıs'a Kadar Durdurdu

THY bütün dış hat yolculuklarını 1 Mayıs'a kadar durdurdu.

Türk Hava Yolları, bütün dış hat yolculuklarını 1 Mayıs'a kadar durdurulduğunu duyurdu.

THY'nin internet ssyafasından yapılan açıklamada, coronavirüs salgını nedeniyle uçuşlarda ciddi düzenlemelere gidildiği bildirildi.

Açıklamada, bütün dış hat uçuşlarının 1 Mayıs 2020'ye kadar durdurulduğu belirtilerek, "İç hatlarda yalnızca Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van uçuşları kısıtlı şekilde gerçekleştirilecek olup diğer tüm iç hat uçuşlarımız 1 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. 29 Mart 2020 saat 06.00 (TSİ) itibarıyla iç hat uçuşlarımızda tüm yolcularımızdan Seyahat İzin Belgesi talep edilecektir. Seyahat İzin Belgesi bulunmayan yolcularımız, bilet satın alamayacak ve daha öncesinden bilet almış olsalar dahi uçuşa kabul edilmeyecektir." ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye istinaden, iç hat seferlerinde Seyahat İzin Belgesi ile seyahat edildiği müddetçe web sitesi, mobil uygulamalar ve çağrı merkezinden yapılacak bilet satışı işlemlerinde kimlik numarasıyla kontrol yapılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Seyahat İzin Belgesi olmayan yolcularımız, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeden izin koşullarını ve başvuru yöntemini öğrenebilirler. 1 Mayıs 2020 tarihine kadar web sitemiz ve mobil uygulamalarımızdan check-in yapılamayacak olup, check-in işlemlerinin havalimanlarında bulunan check-in kontuvarlarımızdan Seyahat İzin Belgesi ibraz edilerek yapılması gerekmektedir. İç hat uçuşlarımızda Seyahat İzin Belgesi almış olan yolcularımızın kalkış saatinden en az 2 saat önce, Seyahat İzin Belgesi bulunmayanların ise işlemlerini tamamlamak üzere 4 saat önce havalimanında hazır bulunmaları gerekmektedir. Bu süreçte gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarımızda tek yön 325 TL, aktarmalı 549 TL sabit fiyat uygulaması yapılacaktır."

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ise sosyal medya (twitter)dan yaptığı açıklamasında, "Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında daha önce 17 Nisan tarihine kadar durdurulan yurt dışı ve yurt içi tarifeli seferlerimiz yeni bir karar ile 1 Mayıs tarihine kadar durdurulmuştur. İç hatta 14 büyükşehire yaptığımız kısıtlı seferlerimiz devam edecektir." ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR