20 Temmuz 2019
  • Istanbul 29°
  • Ankara 29°
  • Izmir 33°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Turizmcilerin Yeni Gözdesi Bodrum Yerine Adilcevaz!

Bitis’in Adilcevaz ilçesinde kıyısı bulunan Van Gölü’nde 3 sene öncesinde faaliyete geçirilen kablolu su kayağının tesisi sezon açılışını yaptı.

Turizmcilerin Yeni Gözdesi Bodrum Yerine Adilcevaz!

Bitlis’te çekilen renkli görüntüler alanı sanki Bodrum plajına benzetilmesine sebep oldu. Özel İdare aracılığıyla 4 milyon TL’ye mal edilen turizm tesisi Bitlis’in Adilcevaz'da turizmine geniş katkısı bulundu, tesise gelen turizmciler hem su kayağı yapıyor hem de gölde serinliyor.

ARTIK TERÖR İLE ANILMAK İSTEMİYORLAR

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, tatil sezonunu açıldığını bildirdiği konuşmada, alanın daha önceden sadece terör olayları ile hatırlanmasını istemediğini ifade etti.

ADİLCEVAZ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Van Gölü'nde heyecanseverler ile dolduğunu söyleyerek sevdiği sporlar ile yapıldığını anlatan Arif Karaman, "Burada Özel İdare aracılığı ile 4 milyon TL’ye mal edilen tesis ile Adilcevaz ilçesinin turizm cenneti ve cazibe merkezi haline getirmek için çok uğraşıyoruz. İnşallah bu doğrultuda daha net adımlarda da bulunacağız." dile getirdi.

İNCİ KEFALİ VE VAN GÖLÜ BÜYÜK KATKI SUNUYOR

Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Van Gölü'nün temiz ayrıca şifalı suyu ve inci kefaliyle bölgeye katkı sunduğunu belirtti.

RAHAT BİR TATİL İÇİN ADİLCEVAZ

Adilcevaz’ın yazın serin bir havada civar şehirlerde ve ülkemizin her tarafından gelen turistlere ev sahipliği yaptığına işaret etti Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Adilcevaz'a geldiğini ve tatilini güzel ve rahat bir şekilde geçirildiğini bildirdi.

 

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri