Muğla ilinin Marmaris ilçesine 30 kilometre uzaklığında yer alan, yeşil ile mavinin kucaklamış olduğu eşsiz güzelliklerin sahip olduğu Orhaniye Koyu ve Kız kumu Plajı'nda ziyaretçilerin yoğunluğu sebebiyle ara sıra hiç hoş olmayan görüntüler meydana getiriliyor. Gün boyu en az ortalama 3 bin ziyaretçinin geldiği Kızkumu Plajı'nın, Marmaris Belediyesi aracılığıyla kullanıma sunulduğu seyyar tuvaletlerin, pis görüntüsü ve kötü kokusu ile tepki çekmeye başladı.

GÜN BOYU ORTALAMA 3 BİN KİŞİ PLAJA UĞRUYOR

Marmaris'in Orhaniye Koyu'nda denize doğru uzanmakta olan ve 600 metre uzunluğunda bulunan kumdan yolu ile ziyaretçilerin denizin üstünde yürüyormuş havası veren Kız Kumu Plajı, Marmaris'e gelen tatilciler ilgisi yoğun mekanlar arasında başında gelmekte. Turistlerin, denizin içerisinde 3 metre büyüklüğünde yolda yürür gibi o anları cep telefonları ve video kameralarına kaydediyorlar.

ANTALYA’NIN SULU ADA’SI DA AYNI DERTTEN MUZDARİP

Beyaz kum, ışıl ışıl parlayan deniz, kıyısında Akdeniz foku ve orfozlara yuvalık yapan su altı mağaraları ile su kuşları ve 'Antalya'nın Maldivler' olarak bahsi geçen Sulu Ada, yüzlerce hatta binlerce tatilci ve turistin ağırlamakta. Son birkaç senedir yoğun ilgi ve alaka gören bu ada, bazı ziyaretçiler özen göstermediği sebebiyle kirlenme tehlikesi ile de karşılaşmış durum içerisinde.