Ülkemizde sınır güvenliğinin sağlamak amacı ile harekete geçmiş olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'nin Cerablus ve El Bab şehirlerini terörist hainlerden temizlemiş oldu.

AMERİKANIN YAPAMADIĞINI MEHMETÇİK KISA ZAMANDA YAPTI

Amerika Birleşik Devletleri öncülüğünde bulunan koalisyon devletlerinin yapamamış olduğu terör temizliğini kısa zaman içinde yapan Mehmetçik, alanda güvenliği elden bırakmamakta.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güvenliğin sağlanılması amacıyla, Özgür Suriye Ordusu yani ÖSO birliğine destek olduğu alandan, petrol çalışmalarının da hız kazanmış oldu. Son aylar içerisinde hızlanmış olan çalışmalar sonrasında 3 petrol rafinerisinin açılmış oldu.

ZIRHLILARA YAKIT İKMALİ

Özgür Suriye Ordusu birliklerinin destek amacı ile alanlarda konuşlanmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait zırhlıların, yakıt ikmallerinin de bu alanlardan sağlanılmaya başlanıldı.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE PKK’NIN BEYNİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Öte yandan eli kanlı terör örgütü PKK' nın "askeri kanadı" olan terör grubu HPG' nin sözde "askeri konsey" üyesi ve "Botan Sahası" sorumlusu "Serdem" kod adlı Fayık Güçlü' nün, Şırnak' ın Kato Dağı' na 4 Ekim 2016 senesinde yapılan hava operasyonu ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Fayık Güçlü ile beraber 6 koruması da etkisiz hale getirildi.
Bölücü terör grubu PKK' nın, İçişleri Bakanlığı' nın turuncu arananlar listesinde yer alan ve başına 600 bin lira ödül konulan terörist Fayık Güçlü'nün etkisiz hale getirildiğini, diğer teröristlerin moral bozukluğu yaşamaması adına gizlediği ortaya çıktı.