Bloomberg Milyonerler Endeksi'nin açıklamasında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın mal varlığı kesin olarak, bir seneyi aşkın süre geçmişteki 3 milyar dolarlık oranından 2.9 milyar dolara düştü.

TRUMP’IN MAL VARLIĞI ERİYOR

Trump'ın net mal varlığındaki bu düşüşün, çoğunluk ile Manhattan'da bulunan üç işyeri ile alakalı 40 Wall Street, Trump Tower ve Trump'ın yüzde 30'unun ortağı olduğu 1290 Avenue of the Americas değerindeki düşüşten kaynaklandığı belirtildi.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE VERGİ BEYANNAMESİ SONUÇLARI ŞÖYLEYDİ

Bu golf sporu tesislerinden en çok kazanç getireni Florida'daki "Mar-a-Lago" isimli kulüp yer aldı. Başkan Donald Trump'ın başkan seçilmesinden sonra aylıkları 100 bin dolardan 200 bin dolara çıkaran kulüp, cebine 37.2 milyon dolar kazanç elde etti. Başkan Donald Trump'ın toplam mal varlığı ise 1.4 milyar dolar olarak gösteriliyor. Fakat birçok gayrimenkul için en düşük ücretlerin kullanıldığı, piyasa değerlerinin daha fazla olduğu söylendi.

Başkan Donald Trump'ın firmalarının toplam en düşük 315 milyon dolar borcu bulunduğu söylendi.

Forbes’in Başkan Donald Trump’a New York’taki binalarının değeri 2.18 milyar dolar. Başkan Donald Trump’ın ABD, İskoçya ve İrlanda’da olmak üzere toplam 13 tane golf sahası bulunuyor. Bu sahaların değeri 366.6 milyar dolar.