Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek trafik sigortası ile ilgili konuşmasında önemli konulara değindi. Şimşek trafik sigortası hakkında ‘Ben rekabet yoluyla bu sistemin çalışmasını daha uygun buluyorum. Yani bu tavan fiyat uygulamaları bana göre doğru değil, bizi bu duruma mecbur bıraktılar.’ açıklamalarda bulundu.

REKABET YOLU DAHA DOĞRU

Şimşek konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘Şunu belirteyim, tekrar edeyim. bu sistemin çalışmasını, ben rekabet yoluyla ile tercih ediyorum. Yani bu tavan fiyat uygulamalarını ben kesinlikle doğru bulmuyorum, bizi mecbur bıraktıkları için vaziyet böyle. Ben istiyorum ki geniş çerçevede bakalım hadiseye. Bizim yaptığımız sistem dikkate alınsın. İki, sistem normal işleyişinde devam etsin, o patikada bir fiyatlama.

MALİYE BAKANIMIZ İLE KONUŞACAĞIM

Tüm bunların yanında yükleri ağır, ödenen her 100 liralık primin neredeyse 30-31 lirası vergi SGK kesintileri için harcanıyor. Ben de çalışıyorum şu anda, Maliye bakanımızla bu meseleyi konuşacağız.

Üçüncü olarak ise, teknoloji hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Şimdi zamanla trafik kazalarında yapısal olarak önemli derecede azalmalar görülecek. Ama bu zorunlu trafik sigortası.’ dedi.