Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaklaşık iki aydır fındık pazarında olan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, imalatçıdan şu zamana kadar 2 bin 800 ton fındık aldığını iletti.

TOPRAK MAHSULLER OFİSİ BAŞARIYLA SÜRECİ YÜRÜTTÜ

Arslan Soydan, 24 Nisan'dan bu zamana kadar fındık pazarında olan Toprak Mahsulleri Ofisi'nin başarısıyla bu süreci yürütüldüğünü söyledi.
Alımları sürdüren TMO'ya fındık veren imalatçı sayı olarak hayli fazla olduğuna dile getiren Arslan Soydan, özellikle haziranda üreticinin TMO'ya ilgi gösterdiğini dile getirdi.

TOPRAK MAHSULLER OFİSİ’NE EN ÇOK İLGİ ORDUDAN

Arslan Soydan, TMO'nun Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Düzce, Sakarya gibi illerde fındık alımı yaptığını hatırlatarak, sözlerini şöyle bitirdi:
"Şu ana kadar Toprak Mahsulleri Ofisi imalatçıdan 2 bin 800 ton fındık aldı. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne en çok ilgi Ordu'da var. Ordu'yu Terme ve Ünye taşraları izlemekte. Birçok kentimizde serbest piyasa fındık ücretleri 8 - 9 TL seviyelerinde seyrederken, Toprak Mahsulleri Ofisi 10 TL ve üzerinde alım yapacak. Bu durum karşısında imalatçılarımızın ilk tercihi Toprak Mahsulleri Ofisi oluyor. Ayrıca yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda bundan sonrası için de Toprak Mahsulleri Ofisi 'dan randevu alan üretici sayısı hayli çok." dedi.