Genel Müdür Bilal Ekşi yayınladığı bildiride elemanlara dağıtılan bildiri de, “Kişisel sosyal medya gönderilerinden ve içeriğinden kişiler şahsen sorumlu bulunduğu ve elemanları tarafından sosyal medya ve internet platformu üzerinden paylaşımların içeriklerinden Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın prestijine, marka değerine ve kurumsal ilkelerine zarar görmesine izin vermeyeceğini belirtti” denildi.

TÜRK HAVA YOLLARI PERSENOLLERİ ARTIK ÜNİFORMALARIYLA SOSYAL MEDYA’DA PAYLAŞIM YAPAMAYACAK

Türk Hava Yolları  Yönetim Kurulu tarafından belirlenen daimi kurallar, tüm elemanları kapsadığı belirtildi.. Üniformalı fotoğraf, video paylaşımı artık yasaklanacağı belirtildi. Çalışma saatleri içinde yapmaları gereken görevleri sosyal medya ile aksatmamaları istendi.

Türk Hava Yolları, iş amacı için kullanım için elemanlara verdiği bilgisayar, cep telefonu, internet kullanımı ilgili kanun ve düzenlemelere uygun olarak, herhangi bir bildirimde bulunmadan takip altında tutma, gerekli gördüğü alanlarda detaylı inceleme hakkına da sahip olacak.

ÇALIŞANLARI NELERİ PAYLAŞAMAYACAK

Türk Hava Yolları  çalıştıkları bilgisi ve veya görseli sosyal medya hesaplarında yer almayacak. Mevcut markaya zarar verecek hukuki sonuçlar yaratabilecek içeriklerden kaçınılacak.