Türk Hava Yolları tarafından seyehat severlere hem ekonomik hemde anlamlı bir müjde verildi. THY Genel Müdür ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi, anlaşma sağlanan şirketlerle Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kudüs'e gidiş-dönüş bilet ücreti 159 dolar olacağını belitti.

Son günlerde gündemden düşmeyen, İsrail’in Kudüs halkına karşı olan tavırları, yaptıkları eziyetleri ve yasaklamaları ile ilgili Türkiye’den birçok tepki gelmişti. İsrail'in Mescid-i Aksa’ya yönelik İslam dininde de önemli bir yere sahip olan Kudüs şehrinde yaptığı işgal girişimine ilişkin en büyük tepkiyi veren Türkiye bir yeni girişimde daha bulundu.

Sosyal Medya platformu Twitter üzerinden yürütülen #ThyKudüseİndirimYap hashtag'ine Türk Hava Yolları Genel Müdür ve Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi tarafından beklenen destek gecikmedi.

Bilal Ekşi, anlaşma sağladıkları acentalara Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kudüs'e gidiş-dönüş yapacak vatandaşlar için bilet ücreti 159 dolar olduğunu söyledi. Ekşi attığı tweette ‘Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir.(S.Karakoç). Anlaşma sağlanan acentalara (Sabiha'dan) gidiş-dönüş bilet ücreti 159$'dır.’ açıklamasını yaptı.