Atatürk Havalimanı'nda gün içerisinde yoğun bir yolcu trafiği yaşandı. Bugün Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek seferlerde yeni bir rekorun gelmesi öngörülüyor. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Türk Hava Yolları'nın da yüzünü güldürdü.

AYCI RAKAM VERDİ: CUMA GÜNÜ 1545 SEFER


Yolcu sayısını yükselten THY, Cuma günü için 1545 seferle, 245 binden fazla yolcu taşıyacak. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada hem rakam verdi hem de seyahate çıkacak yolcuları havalimanlarına erken gelmeleri hususunda ikaz etti.

"REKOR BİR BAYRAM YAŞIYORUZ"


THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ile beraber Atatürk Havalimanı'nda görev yapan basın mensuplarına demeç veren İlker Aycı, "Rekor bir bayram yaşıyoruz. Bu sebeple gururumuzu belirtmek isterim. Bayram tatilinin on güne çıkartılmasını biz de vatandaşlarımız gibi büyük bir mmemnuniyetle karşıladık. Zira vatandaşlarımızın hem mübarek hac döneminde, hem de Kurban Bayramı öncesinde tatil öncesi yapacakları seyahatlerinin iyi yönetilmesi görevinin bilincindeyiz. Bu gün 1545 seferle, yaklaşık 245 binden bir miktar daha fazla yolcuyu taşımış oluyoruz.

"LİMİTLER SONUNA KADAR ZORLANACAK"


Bunun 93 bin 500 civarı Atatürk Havalimanı çıkışlı. Bu da başka bir rekoru gösteriyor. Böylelikle rekorların kırıldığı bir bayramı yaşayacağız. Bu bayram süresince tabiî ki kapasite limitlerimiz sonuna dek zorlanacak. Biz de bunun farkında olduğumu için yolcularımızın isteğini göz önüne alarak elimizdeki uçak seviyesini maksimuma çıkartarak ek seferler hazırladık. Bilhassa yoğun ziyaret edilen Bodrum Milas, Antalya, Dalaman, Trabzon gibi yörelerimize ek seferler koyduk. Bu ek seferlere personel takviyesi de yaparak, havalimanlarında gerekli önlemleri de alarak, 7-24 görevinin başında olan çalışanlarımızla vatandaşlarımıza bu süreci en süratli, en konforlu olarak geçirmelerini sağlayacağız " dedi.