Atatürk Havalimanı'nda gün içinde yoğun bir yolcu trafiği yaşandı. Bugün Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleşecek seferlerde yeni bir rekorun gelmesi bekleniyor. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Türk Hava Yolları'nın da yüzünü güldürdü.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bir günde 1545 sefer gerçekleştirip 245 bin yolcu taşıdıklarını açıkladı.

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Kurban Bayramı'nın 10 güne çıkmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını söyledi.

"REKOR BİR BAYRAM YAŞIYORUZ"

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ile beraber Atatürk Havalimanı'nda görev yapan basın mensuplarına demeç veren İlker Aycı, "Rekor bir bayram yaşıyoruz. Bu sebeple gururumuzu belirtmek isterim. Bayram tatilinin on güne çıkartılmasını biz de vatandaşlarımız gibi büyük bir mmemnuniyetle karşıladık. Zira vatandaşlarımızın hem mübarek hac döneminde, hem de Kurban Bayramı öncesinde tatil öncesi yapacakları seyahatlerinin iyi yönetilmesi görevinin bilincindeyiz. Bu gün 1545 seferle, yaklaşık 245 binden bir miktar daha fazla yolcuyu taşımış oluyoruz.

"LİMİTLER SONUNA KADAR ZORLANACAK"

Bunun 93 bin 500 civarı Atatürk Havalimanı çıkışlı. Bu da başka bir rekoru gösteriyor. Böylelikle rekorların kırıldığı bir bayramı yaşayacağız. Bu bayram süresince tabiî ki kapasite limitlerimiz sonuna dek zorlanacak. Biz de bunun farkında olduğumu için yolcularımızın isteğini göz önüne alarak elimizdeki uçak seviyesini maksimuma çıkartarak ek seferler hazırladık. Bilhassa yoğun ziyaret edilen Bodrum Milas, Antalya, Dalaman, Trabzon gibi yörelerimize ek seferler koyduk. Bu ek seferlere personel takviyesi de yaparak, havalimanlarında gerekli önlemleri de alarak, 7-24 görevinin başında olan çalışanlarımızla vatandaşlarımıza bu süreci en süratli, en konforlu olarak geçirmelerini sağlayacağız " dedi.