New York Borsası’nda bugün hisse başı değeri 309.61 doların aşağısına kadar düşerek Tesla'nın piyasasının değeri 47.17 milyar dolara gerilemiş oldu. Bu sonuç ile Tesla, 10 Nisan 2017’de General Motors'u arkada bırakmasını sağlayarak elde ettiği Amerika Birleşik Devletleri'nin piyasa değeri en büyük otomotiv şirketi olma unvanını da kaybetmiş oldu bu alanda ikinci sıralamaya gerilemesini tamamladı.

GENERAL MOTORS’UN DEĞERİ ARTARAK 52 MİLYAR DOLAR OLDU

General Motors'un hisse başı değerinin ise New York Borsası’nda bugün en yüksek 35.16 doların işlem görmeye başlarken, firmanın piyasa değeri 52.22 milyar dolara artmış oldu. Bu sayede, General Motors yine Amerika Birleşik Devletleri'nin piyasa değeri olarak en yüksek otomotiv şirketi olarak yer aldı.

ULUSLARARASI ANLAMDA GERİLEDİ

Diğer taraftan ise Tesla'nın hisse senetleri sert bir şekilde düşüş görerek şirketin dünyanın en değerli 4'üncü otomotiv firması olduğu unvanını kaybetmiş sayıldı.

Uluslararası anlamda piyasa değeri en çok olan otomotiv firmaları arasında yer alan Toyota zirvede yerini almış oldu, Volkswagen iki, Daimler AG ise üçüncü sırada gelmiş oldu.