Devamlı işçi kadrosuna geçiş yapan taşeron işçilerin yüzleri gülmeye devam ediyor. Kadro hayalleri gerçekleşen taşeron işçiler, maddi kazanımlarda sağlayabilecek. Kamuya geçiş yapan taşeron işçiler hem ikramiye hem bankadan promosyon alabilecek.

TAŞERON İŞÇİYE İKRAMİYE ÖDENECEK

Taşeron işçiler, bundan sonra kamu işçilerine ödenen senelik 52 gün ilave tediye (ikramiye) ödemesinden faydalanabilecek. 2 taksitte verilmesi planlanan ikramiyenin ödeme tarihleri netleşmedi.

4D kadrosunda bulunan kamu işçileri, bu seneye yönelik ikramiyelerinin ilk yarısını Ocak ayında almıştı, diğer yarısı da 8 Haziran tarihinde ödenecek. Kamu işçilerine, iki taksitte toplamda 2 bin 200 lira ile 3 bin 700 lira arasında ikramiye verilmiş olacak.

TAŞERONA PROMOSYON HABERİ

Taşeron işçilerin ikramiye tutarlarının da bu düzeyde olması planlanıyor. Fakat ikramiye tutarları maaşlara göre farklılık gösterecek. Kadroya geçiş yapan taşeron işçiler, promosyon da alabilecek.

Halen kamu kurum ve kuruluşları, personelleri için bankalarla promosyon anlaşmaları sağlıyor. Kamu personelleri, bu doğrultuda banka promosyonu alıyor. Kadroya geçiş yapan taşeron işçiler de, oldukları kurumun promosyon anlaşması çerçevesinde ödeme alacak.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.