Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: 170 Bin Çiftçimize Bugün 2 Milyar Lirasını Ödemiş Olacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 ürünü pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine yönelik, "Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: 170 Bin Çiftçimize Bugün 2 Milyar Lirasını Ödemiş Olacağız

Pakdemirli basın mensuplarına yaptığı açıklamalarında, 2018 yılı pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine yönelik önemli bilgiler verdi.

Pamuk, ayçiçeği, soya, aspir ve kanoladan meydana gelen yağlı tohumlu bitkiler destek ödemelerinin bugün itibarıyla gerçekleşeceğini ifade eden Pakdemirli, şöyle konuştu:

'Bugün akşam 19.00'dan itibaren üreticimizin, çiftçimizin hesabına geçmeye başlayacak. Bu sene ilk defa şunu yaptık; icmalleri tamamlanmış illerimiz ve bazı imkanlar çerçevesinde bazı illeri dışarıda bırakmamız gerekiyordu. Tüm Türkiye'deki illerimizi bu işin içine alabilmek için imkanlar çerçevesinde yaklaşık yüzde 70 herkese ödeme yapıyoruz. Bugün itibarıyla çiftçimizin hesabına saat 19.00'dan sonra yüzde 70'lik yağlı tohum destek fark ödemeleri geçmiş olacak. Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız.'

Bakan Pakdemirli, kalan ödemenin de bilahare gerçekleşeceğini haber verdi. 

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR