Tanzim Satışı İnternet Üzerinde Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören'de kurulan tanzim satış noktasını ziyaret ederek bu uygulama hakkında, 'İhtiyaç olduğu sürece devam edecek, gerekirse kalıcı yaparız.' açıklamalarında bulundu.

Tanzim Satışı İnternet Üzerinde Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: İnternet Üzerinden Alınabilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışların internet üzerinden gerçekleştirilebilmesi için yeni bir proje ilettiğini belirtti. Pakdemirli 'Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca'ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak.' açıklamasında bulundu.

Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda faaliyete geçildiğiniifade ederek, şu şekilde konuştu:

'4 gün içinde bu organizasyonu gerçekleştirdik. Tarım Kredi Kooperatifleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ile Hazine ve Maliye bakanlıklarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu organizasyon üreticiye karşı yapılmadı. Üreticide zaten 3 lira olan malı buralara getirdiğimiz zaman 8-9 liralara yiyorduk. Sistemde çok sayıda aracı var. Tedarik sistemindeki aracıları geçici olarak baypas ettik.'

'EPTTAVM TAŞIYACAK'

Pakdemirli, uygulamaya getirilecek yeni Hal Yasası ile aracı sayısının inmesi gerektiğine dikkat çekerek, 'Antalya-Kumluca'dan çıkan mal hale, oradan Ankara Hali'ne, halden markete ve eve geliyor. Bu sırada israf ve kayıp da var. Herkes bu zincirde hakkaniyetli olarak payını almıyordu. Bu konuyu Ticaret Bakanlığımız ile tekrar ele alacağımızı umuyorum. 100-200 yıl önce kurulmuş tedarik, lojistik zinciri düzenini tekrar değerlendirmemiz lazım. Bu kadar inme, binme ve elleçlemeye gerek var mı?' dedi.

'VATANDAŞIN EVİNE İNTERNETTEN SİPARİŞLE MEYVE VE SEBZESİNİ ULAŞTIRACAĞIZ'

Teknolojiyle Finike'deki 3 kilogram portakalın Keçiören'deki vatandaşın evine lojistikle gidebileceğini ifade eden Pakdemirli, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

'Bir proje daha sundum arkadaşlara. Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca'ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak.'

Tanzim satış noktalarında domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2'şer liradan satışa çıkarıldığını vurgulayan Pakdemirli, insanların da bu rakamlardan son derece memnun olduğunun altını çizdi. Pakdemirli, 'Şimdilik 'Çarşıdaki yangın sona ermiştir' diyebiliriz.' şeklinde konuştu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri