Gezi olayları ile başlayan Atatürk Havaalanı saldırısında da sonu gören Taksim otelleri referandumdan sonra oluşan yükselen ekonomi ile beraber yüzünü güldürmeye başladı. 2 aydan beri yüzde 80'lere varan doluluk oranlarına sahip olan Taksim otellerinin ücretleri de bir 2016’ya oranla yüzde 30 artış yaşadı. Gece boyunca kişi başı 100 - 150 euro arası satın alınan otel odalarına yoğun bir İranlı turist akını başladı.

YÜZDE 80 DOLULUK YAKALADIK

Taksim'de iki otel ile hizmet sağlayan Elite World Oteli Genel Müdürü Ünsal Şınık, bölgede yabancı turist talebinin yoğun olduğunu belirtti. Şınık, "Nisan mayıs yüzde 70 dolulukta bitirdik. Haziran ayının ramazana denk gelmesine rağmen İranlı turistlerin yoğun ilgisi oldu ve yüzde 80 doluluk oranını yakaladık. Bu doluluk oranı ile 15 Eylül'e kadar sürecek" dedi. Yüksek doluluk oranının ücretlere de vurduğunu söyledi.

KATARLILAR TEDİRGİN ETTİ AMA SAYI TEKRARDAN ARTTI

St. Regis İstanbul Satış Direktörü Ceyda Noyan, "Katar sıkıntılarından sonra tedirgin olmuştuk fakat, ilk üç gün rezervasyon sayıları yavaşlamasına rağmen sonradan tekrar sayı arttı." ifade etti