İstanbul'da henüz uygulamaya giren yeni mobil taksi uygulaması @taksi, Atatürk Havalimanı'nda görev yapan taksicilere tanıtımı yapıldı.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi toplantı salonunda taksicilere ilişkin yapılan toplantı öncesinde gazetecilere konuşma yapan @taksi Yönetim Kurulu Başkanı Birtan Papuçcu, 2 seneden fazla bir süredir bu proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME MÜMKÜN

Bu yeni uygulamanın en yakın taksiciyle en yakın yolcuyu birleştiren bir uygulama olduğunu ifade edenBirtan Papuçcu, yolcuların akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamayla taksi çağırabileceklerini ve ödemelerini de nakit veya kredi kartı ile yapabileceklerinin haberini verdi.

'UYGULAMA TAKsİ DURAKLARINI DA KAPSAYACAK'

Papuçcu, uygulamanın taksi duraklarını da kapsayacağını söyleyerek, "Şu an taksi duraklari müşterilere kredi kartı ile hizmet veremiyor. Biz de bu mesele için duraklara gerekli desteği sağlayacağız. Çok basit bir düzenleme ile, kendi yönetebilecek, müşterilerine hizmet verecek. Şimdiye kadar taksi duraklarda hiç görülmemiş bir uygulama getirdik. Uygulamayla taksicilerin sıkıntılarını hafifletmeyi hedefliyoruz. İlk başta 2 bine yakın taksici ile hizmet vermeye başladık." açıklamalarında bulundu.